Akropole iegulda 7 miljonus transporta infrastruktūras izveidē un apkārtnes uzlabošanā

2018-08-16

Kamēr starp Maskavas un Salaspils ielu līdzās Dienvidu tiltam turpinās daudzfunkcionālā tirdzniecības un izklaides centra “Akropole” būvniecība, intensīvs darbs notiek arī pie infrastruktūras izveides un uzlabošanas tuvākajā apkaimē, lai nodrošinātu ērtāku satiksmes plūsmu un drošāku pārvietošanos gājējiem. “Akropole” attīstītāji apkārtnes uzlabošanā iegulda kopumā 7 miljonus eiro, un uz doto brīdī paveiktas jau divas trešdaļas infrastruktūras uzlabošanas darbu.

“Mūsu mērķis ir izveidot tirdzniecības centru, kas apmeklētājiem radītu jauna līmeņa iepirkšanās un izklaides pieredzi, tāpēc lielu uzmanību pievēršam ne tikai “Akropoles” ēkai, bet arī apkārtnei. Viegla piekļūšana un apmeklētāju ērtības ir mūsu galvenā prioritāte, tāpēc pēc būvniecības darbu pabeigšanas pilsēta iegūs ievērojami uzlabotu satiksmes infrastruktūru daudz sakārtotākai transporta plūsmai. Arī pārvietošanās gājējiem kļūs patīkamāka un drošāka,” stāsta “Akropole Rīga” vadītājs un “Akropolis Group” valdes loceklis Kaspars Beitiņš“Mēs apzināmies, ka satiksmes ierobežojumi ceļa remontdarbu laikā mēdz radīt neērtības un izmaiņas ierastajā ikdienā vai pārvietošanās maršrutā var izsaukt neizpratni, taču vēlamies uzsvērt, ka neērtības ir īslaicīgas – kad labiekārtošanas un satiksmes infrastruktūras uzlabošanas darbi būs paveikti, apkaime būs skaista, sakopta un priecēs kā pilsētas iedzīvotājus, tā viesus.”

Drošākai un ērtākai manevru veikšanai, braucot pa Maskavas ielu virzienā no centra, pārcelts un pārbūvēts apgriešanās loks. Šajā ielā tiks izbūvētas jaunas tramvaju un autobusu pieturas, kurās būs iespējams izvietot arī biļešu iegādes automātus. Tāpat pār Maskavas ielu tiek būvēta atsevišķa estakāde, kas atvieglos kopējo transporta plūsmu un dos iespēju ērti piekļūt “Akropolei”, braucot pa Krasta ielu virzienā no centra. Transporta infrastruktūras uzlabošanas darbu ietvaros notiek rekonstrukcija Salaspils ielas posmā blakus topošajam tirdzniecības centram – iela tiek paplašināta, tiks izbūvētas divas braukšanas joslas abos virzienos un izveidota jauna sabiedriskā transporta pietura ar regulējamu gājēju pāreju drošākai brauktuves šķērsošanai. Papildus tiek veidoti ērti un apgaismoti gājēju celiņi, kā arī modernizētas divas pieturas ar gājēju pārejām. Uz Slāvu ielas tiek paplašināts apgriešanās loks uz Salaspils ielu, kur vienas braukšanas joslas vietā turpmāk būs divas. Ievērojamas investīcijas ieguldītas arī jauna tramvaju tehniskā apgriešanās loka izbūvē, kas būs piemērots arī zemās grīdas tramvajiem, tādējādi uzlabojot apkārtnes tramvaju kustības infrastruktūru. Visas izmaiņas infrastruktūrā – gan ceļu paplašināšana, gan pieturu modernizācija, tiek veiktas ar Rīgas domes Satiksmes departamenta apstiprinājumu, lai uzlabotu kopējo transporta plūsmu tuvējā apkaimē.

Papildus labiekārtošanai, apkārtējo vidi arī apzaļumos

Papildus satiksmes un infrastruktūras uzlabojumiem, tirdzniecības un izklaides centra "Akropole” attīstītāji plāno veikt arī vērienīgus apkārtējās vides labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus. Ir plānots iestādīt vairāk nekā 700 jaunu skujkoku, lapu koku un krūmu, tostarp simtiem dižstādu. Tiks izveidots mūsdienīgs āra rotaļu laukums aizraujošai brīvā laika pavadīšanai dažāda vecuma bērniem, kuru maksimāli ieskaus apstādījumi, tādejādi norobežojot bērnu rotaļu vietu no apkārtējās pilsētvides. Neatkarīgi no sezonas, “Akropoles” apstādījumos apmeklētājus priecēs kāds ziedošais akcents – sākot no agra pavasara līdz pat pirmajām rudens salnām, savukārt ziemas sezonā apkārtni rotās dažādi ziemzaļie un dekoratīvie augi. Teritorijā paredzēti arī lielo koku stādījumi – kā sarkanais ozols un sarkanā kļava, kas palīdzēs slāpēt satiksmes radītos trokšņus. Pārējā brīvajā teritorijā tiks ierīkots zāliens.

Jau vēstīts, ka daudzfunkcionālo tirdzniecības un izklaides centru Akropole plānots atvērt 2019. gadā, un tā kopējā platība sasniegs aptuveni 98 tūkstošus kvadrātmetru. No tiem 90 tūkstoši kvadrātmetru paredzēti tirdzniecībai, bet ap 10 tūkstošiem – biroju telpām. Daudzfunkcionālajā tirdzniecības centrā “Akropole” divos stāvos būs pārstāvēti ne vien labi zināmi un pircēju iecienīti modes un dzīvesstila zīmoli, bet arī Latvijā līdz šim nebijušu zīmolu veikali, teju 20 kafejnīcas un restorāni, kā arī moderna sporta zāle. Tirdzniecības un izklaides centra apmeklētājiem būs pieejamas arī plašas izklaides iespējas, tostarp kinoteātris ar IMAX kinozāli, O’Learys izklaides zona un vērienīga vissezonas slidotava.

Darba laiks

Veikali
I-VII 10.00–21.00
Maxima XXX
I-VII 08.00–23.00
Ledus arēna
Pēc pieraksta
Euroaptieka
I–VII 9.00–22.00
Lemon Gym
I-VII 00.00 - 24.00