Latvijas Konkurences padome piešķīrusi Akropolis Group beznosacījumu apvienošanās atļauju, lai iegādātos tirdzniecības centru Alfa Rīgā

2021-11-29

Akropolis Group, kas pārvalda iepirkšanās un izklaides centrus Akropolis Viļņā, Klaipēdā un Šauļos, kā arī Akropole Rīgā, ir atļauts pabeigt tirdzniecības centra Alfa iegādi Rīgā. Latvijas Konkurences padome 25. novembrī piešķīra Akropolis Group beznosacījumu apvienošanās atļauju, lai pabeigtu tirdzniecības centra, kas atrodas Latvijas galvaspilsētā, iegādes darījumu.

Akropolis Group ar Nasdaq Viļņas biržas starpniecību paziņoja, ka tuvākajā laikā, atbilstoši parakstītajā līgumā minētajai procedūrai un noteikumiem, tiks īstenota Latvijas uzņēmuma SIA Delta Property, kam pieder tirdzniecības centrs Alfa Rīgā, kapitāldaļu īpašumtiesību pārņemšana.

“Latvijas Republikas Konkurences padome ir izpētījusi Akropolis Group plānoto uzņēmuma iegādi, iegādājoties 100% SIA Delta Property daļas un gūstot vienpersonisku kontroli pār iepriekšminēto uzņēmumu, un konstatējusi, ka plānotā apvienošanās neradīs vai nenostiprinās dominējošo stāvokli vai būtiski neierobežos konkurenci konkrētajos tirgos. Saņemot beznosacījumu apvienošanās atļauju, mēs plānojam pabeigt darījumu tuvākajā laikā,” sacīja Akropolis Group izpilddirektors Manfredas Dargužis.

Puses ir vienojušās, ka  tirdzniecības centra Alfa iegādes darījuma vērtība netiks izpausta.

Augustā Lietuvas uzņēmums, kas jau pārvalda iepirkšanās centru Akropole Rīgā, parakstīja līgumu ar AMD Holding par Latvijas uzņēmuma Delta Property 100% kapitāldaļu iegādi. Uzņēmumam pieder 9,7 hektāru liels zemes gabals, kas atrodas Rīgā, Brīvības ielā 372, Latvijā, kā arī 154 tūkst. m2 liela tirdzniecības centra Alfa ēka.

Tirdzniecības centra kopējā platība ir 154 tūkst. m2 jeb 94 tūkst. m2 bez autostāvvietas, savukārt kopējā iznomājamā platība ir 71 tūkst. m2. Tirdzniecības centra autostāvvietā var novietot 1750 transportlīdzekļus, savukārt centrā ir 210 dažādi veikali.

Tirdzniecības centrā Alfa atrodas populāru vietējo un starptautisko zīmolu veikali, piemēram, Zara, Reserved, H&M, Euronics, Sportland, Kidzone, Cenuklubs.lv, Cinamon, Lido un McDonald's, kā arī citi veikali un pakalpojumu sniegšanas vietas. Tirdzniecības centrā esošo pārtikas lielvekalu pārvalda Rimi.

Alfa būs pirmais Akropolis Group pārvaldītais tirdzniecības centrs, kuru sākotnēji uzņēmums nav izstrādājis pats. Turklāt pēc darījuma pabeigšanas Rīga kļūs par pirmo pilsētu, kurā Akropolis Group pārvalda divus iepirkšanās un izklaides centrus.

2019. gadā tirdzniecības centrs Alfa tika būtiski renovēts un paplašināts, investējot aptuveni 55 miljonus eiro. 2019. gadā atvērtā iepirkšanās centra Akropole Rīgā kopējā platība ir 97 tūkstoši kvadrātmetru, tai skaitā 61,1 tūkst. m2 mazumtirdzniecības iznomājamās platības un 9,75 tūkst. m2 biroju iznomājamās platības. Tajā izvietoti 170 veikali un 2300 autostāvvietu.

Par Akropolis Group:

Akropolis Group, vadošais iepirkšanās un izklaides centru attīstības un pārvaldības uzņēmums Baltijas valstīs, kontrolē iepirkšanās centru attīstības un apsaimniekošanas pakalpojumu uzņēmumus Lietuvā un Latvijā. Lietuvā Akropolis Group kontrolē iepirkšanās un izklaides centrus Akropolis Viļņā, Klaipēdā un Šauļos, savukārt Latvijā grupa kontrolē Rīgas Akropoli.

Darba laiks

Veikali
I-VII 10.00–21.00
Maxima XXX
I-VII 08.00–23.00
Ledus arēna
Pēc pieraksta
Euroaptieka
I–VII 9.00–22.00
Lemon Gym
I-VII 00.00 - 24.00